قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
گزارش » مردم باید از میزان خدمات ارائه شده در حوزه بیمه و درمان آگاه باشند

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد جواد کبیر در سفر به استان کردستان گفت: تعداد ٣٧٢ هزار نفر در این استان طی اجرای طرح بیمه سلامت همگانی و طرح تحول نظام سلامت به بیمه شدگان اضافه شده اند که از این تعداد ١٥٠ هزار نفر برای درمان از سازمان بیمه سلامت ایران معرفی نامه دریافت نموده اند و این امر نشان دهنده ضرورت ارتقا خدمت رسانی در استان را نشان می دهد.

وی با اشاره به سابقه محرومیت مردم کردستان اذعان داشت: مردم این استان چه در زمان جنگ و چه پس از آن زحمات بسیاری را برای کشور کشیده اند و با وجود محرومیتهای بسیار کارهای بزرگی در کردستان انجام شده است. وی افزود با اجرای طرح تحول نظام سلامت، سرانه بخش روستایی بیش از ٥ برابر شده است وما در این سفر از نزدیک شاهد روند خدمت رسانی به مردم بوده ایم.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر استان کردستان تعامل بسیار خوبی با دانشگاه های علوم پزشکی دارد که این امر به بهبود خدمت رسانی کمک شایانی می کند و ما قصد داریم طرح کنترل هزینه را در کردستان آغاز کنیم زیرا با توجه به افزایش و کنترل هزینه ها انجام این مهم ضرورت دارد.

در ادامه ابوالمحمد زاهدی استاندار کردستان ضمن اعلام رضایت از عملکرد سازمان بیمه سلامت ایران آماری از وضعیت مردم استان ارایه کرد و گفت: در آمد سرانه مردم درسال٩٤ ، ٤٥ درصد میانگین کشوری بوده و این رقم در سال ٩٥ به ٥٢ درصد رسیده است این آمار حکایت از محرومیت مردم استان دارد و ما موظفیم برای این مردم بیشتر سرمایه گذاری کنیم.

زاهدی افزود: طرح تحول نظام سلامت خدمت بزرگی به مردم استان کرده است و ما موظفیم کارآمدی نظام را به مردم نشان دهیم و این حق مردم است تا بدانند به آنان چه خدماتی ارایه شده است.

وی در پایان ضمن اشاره به استفاده بی رویه دارو در ایران گفت: باید با فرهنگ سازی و سلامت محوری مردم را از مصرف بی رویه دارو نجات دهیم . مردم کردستان استعداد پذیرش شیوه جدید را دارند و می توانیم خدمات جدید را از این استان آغاز کنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری محله من | پایگاه خبری اطلاع رسانی محله من اخبار فرهنگی هنری اجتماعی ورزشی اقتصادی محیط زیست