قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
ورزشی » دبیر: کشتی خمره رنگ‌رزی نیست/ تعلیق را ملغی کردیم

به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی گفت: از اعضای مجمع تشکر می‌کنم. این مجمع به درخواست من برگزار شد. ما سریعا حسابرسی را رساندم و امروز مجمع برگزار شد. امروز حسابرسی سال ۹۷ مطرح شد و جدا از آن من درباره تغییر و تحولات گزارش دادم.

وی افزود: امروز ما ۲ بحث داشتیم؛ مورد اول بدهی فدراسیون کشتی که تا پایان سال ۹۷ حدود ۴۰ میلیارد بود. بخشی از بدهی‌ها هم بعدا ثبت می‌شود. تا روزی که بخواهم کار را تحویل بگیرم نزدیک ۵۱-۲ میلیارد است که قبلا گفته بودم و امروز حسابرس و بازرس آن را تایید کردند. راهکارهایی ارائه شد. آنچه مهم بود اینکه بدهی‌ها شفاف شود. اعضای مجمع کامل می‌دانند این بدهی‌ها شامل چیست و چرا انباشته شده است. خبر خوبی نیست اما اعضای مجمع کاملا می‌دانند چه شده است.

در ادامه دبیر گفت: فدراسیون کشتی ۵۲ میلیارد بدهی دارد، اجازه دهید خیلی مسائل را بازگو نکنم. کارت‌های هدیه‌ای که اهدا شده است. روزی که آمدم تا ۱۰ روز حساب‌های ما بسته بود. ۴۰۰ میلیون چک قرض کردم تا باز شود. چیزی را از کسی پنهان نمی‌کنم.

دبیر درباره برنامه‌ها برای پرداخت بدهی‌ها، عنوان کرد: می‌توانیم کار جاری و روزانه را ادامه دهیم. نزدیک به ۲ سال بودجه فدراسیون پیش‌خور شده است. با دوستان حوزه اقتصادی و امور مالیات باید بنشینیم و صحبت کنیم. بخشیدگی جرائم کاری است طلبکارهایی هستند که باید با آنها صحبت شود. باید جذب اسپانسر داشته باشیم. کمک وزارت و کمیته و حتی هیات‌ها هست. کارهایی کرده‌ایم امیدوارم یکی دو ساله این کارها را جمع کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی درباره بدهی به اتحادیه جهانی، خاطرنشان کرد: با سفری که همراه با سوریان به مسکو داشتیم تعلیق را ملغی کردیم. یکی از دستاوردهای ما این بود که چنین بحثی مطرح نیست. بحث تعلیق مطرح نیست اما بحث بدهی جدی است و باید پرداخت شود. نزدیک به ۴ میلیارد تومان است که این برای فدراسیون جهانی رقم کمی نیست.

وی درباره صحبت‌های بنی‌تمیم درباره بخشودگی مالیات، خاطرنشان کرد: بحث او درباره بخشودگی جرائم بود نه اصل مالیات. اصل مالیات بخشیده نمی‌شود.

دبیر در بخشی دیگر از صحبت‌هایش درباره اینکه شما درباره بنگلادش و سریلانکا صحبت کردید: درباره این کشورهایی که ما ملزم هستیم بلیت بگیریم، پیگیر هستیم.

رئیس فدراسیون کشتی یادآور شد: بحثی که مطرح شده اینکه آیا فدراسیون‌های ورزشی مکلف هستند مالیات دهند یا خیر؟ این یک بحث است، بحث دیگر اینکه آیا به کمک‌های وزارت ورزش می‌توان مالیات بست؟ این مسائل را وزارت ورزش دنبال می‌کند اما بحث دیگر مالیات بر حقوق است که تکلیفی به شمار می‌رود. اینها باید کارشناسی و تفکیک شود. اینکه فدراسیون مالیات را از حقوق کارمند کمک کند اما نریزد، بحث دیگری است. اجازه دهید خیلی باز نکنم. اینکه همه ۳-۴ میلیارد بدهی مالیاتی بخشیده می‌شود خیر اینطور نیست. بدهی مالیاتی هم بدهی است. جاهایی حق نیست فدراسیون‌ها بدهند که این نظر کارشناسی من است اما جایی همه باید این بدهی مالیاتی را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: افزایش درآمد و کاهش هزینه‌ها را باید دید. ۲ سال بودجه آینده ما پیش‌خور شده و باید ۲ برابر تلاش کنیم تا جبران شود. اجازه دهید جمع‌بندی کنیم. امیدمان به خداست و کارمان را می‌کنیم.

دبیر درباره سهمیه المپیک و دغدغه فدراسیون، تصریح کرد: همزمان کارمان را دنبال می‌کنیم، هم من هم سوریان همه تمرینات را رصد می‌کنیم. حرف بزنم می‌گویند چرا این حرف را می‌زنید. از نظر فنی ما نسبت به چند سال گذشته عقب‌گرد داشته‌ایم. می‌توانید با مربیان هم صحبت کنید، نتایج هم نشان می‌دهد. دوستان یادشان نرود تیم یازدهم، نهم و ششم آسیا و دنیا را تحویل گرفتیم. وقتی می‌گویم توقع نداشته باشند تا فلان کار را کنیم. کشتی خمره رنگ‌رزی نیست که دست کنید داخل آن تا دست رنگ بگیرد.

رئیس فدراسیون کشتی یادآور شد: کسی که می‌خواهد قهرمان المپیک شود، اگر آدم استثنایی باشد ۸ سال وقت می‌خواهد. اگر آدم معمولی مثل من باشد، ۱۲ سال وقت می‌خواهد. شما کشتی ایران را ببینید، اگر می‌خواهیم زیر کتف بگیریم یا با هل دادن نتیجه بگیریم اگر تا الان در المپیک و جهان نتیجه گرفته‌ایم بازهم می‌گیریم. این بحث فنی است. اگر می‌گویم واقعا زمان می‌خواهیم واقعا زمان لازم است.

دبیر در پایان گفت: شما شک نکنید ما تلاش‌مان را می‌کنیم. اگر برنز را نقره کنیم، یک نقره را طلا کنیم، تلاش‌مان را به کار می‌گیریم. ما تیم نهم و یازدهم را تحویل گرفتیم و نمی‌توانیم ناگهان این تیم را قهرمان المپیک و جهان کنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری محله من | پایگاه خبری اطلاع رسانی محله من اخبار فرهنگی هنری اجتماعی ورزشی اقتصادی محیط زیست